250 Bin Lira Kefaletle Hapisten Kurtuldu

06 Ekim 2017 Cuma

Alanya'da polisin düzenlediği tefecilik operasyonunda adliyeye sevk edilen şüpheli 250 bin lira kefaletle serbest kaldı. Şüphelilerden birisi başka bir suçtan dolayı aldığı 10 yıl hapis cezası nedeniyle cezaevine girmekten kurtulamadı.

Alanya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele grup Amirliği ekipleri yaptığı tespitlerden sonra faizle para satan tefecilere yönelik operasyon düzenledi. Cikcilli, Oba, Tosmur ve Fığla Mahallerinde 4 ayrı adrese baskın yapan KOM ekipleri amca yeğen olan A.Ç, H.Ç, M.Ç ve H.K’yı gözaltına aldı.

Polisin operasyonu sıradan yapılan ev ve işyeri aramalarında A.Ç’nin evinden biri ruhsatlı 2 tabanca  bu tabancaya ait şarjörler  ve 33 mermi ele geçirilirken, M.Ç’nin yayla evinde ki aramada 1 pompalı tüfek, 9 av fişeği, farklı kalibrelerde 151 tabanca mermisi ile 274 gram esrar maddesi ele geçirildi. H.Ç ve H.K ise emniyette ki ifadelerinin ardından soruşturmayı yürüten savcı talimatıyla serbest bırakılırken A.Ç ve M.Ç ise sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.  Şüphelilerden M.Ç’nin GBT sorgusunda “Fuhşa yer temin emek, yaptırma ve aracılık etmek” suçlarından dolayı hakkında 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlendi. Mahkemece A.Ç, 250 bin lira kefalet ödemeyi kabul ederek serbest kalırken M.Ç ise kesinlemiş cezası nedeniyle cezaevine girmekten kurtulamadı.