Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Meclisten Yücel'e Kredi Yetkisi

03 Ekim 2017 Salı

Alanya Belediye Meclisi, yeni belediye binasının yapımı için özel bankalardan 25 milyon lira kredi kullanması için Başkan Yücel'e yetki verdi.

Alanya Belediye Meclisi 2018  Mali yılı harç ve ücret tarifesini belirledi. AK Parti ve CHP grubu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda konteyner ücretine karşı çıktı. Alanya Belediyesi’nin hizmete sunduğu asfalt üretim tesisinin hizmet vermeye başladığı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in teleferik için 11 Ekim'de açılış töreni düzenleneceği de meclisin gündemindeydi. 

Alanya Belediye Meclisi 2018 Mali yılı harç tarifesini belirledi. Meclis, tarifeleri oy birliği ile kabul ederken, AK Parti ve CHP grubu geçmişte olduğu gibi bu sene de turistik tesislerden alınan çöp toplama ücretlerine karşı çıktı.  Alanya Belediye Meclisi Ekim ayı oturumunda Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e belediye sarayı inşası için özel bankalardan 25 milyon lira kredi kullanamsı için yetki verdi. Ak Parti grubu yatırım yarım kalmasın diye evet oyu verirken, daha önce evet diyen CHP bu kez kararsız kaldı. Bilindiği üzere Meclis daha önce İller Bankasından kredi kullanma  konusunda Yücel'e yetki vermiş, İller bankası 25 Milyon Tl  nakit  vermeyi kabul etmemişti.

Meclis’in gündeme ilişkin düşüncelerini dile getiren parti gurup sözcüleri, ipek kozası ve  muz lifinin de kullanılmasıyla yapılan ürünlerin sergilendiği Vural Gökçaylı defilesi için Yücel'e teşekkür ettiler. Defilenin Alanya Belediyesi'nin sosyal belediyecilik alanında yaptığı bir hizmet olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı,  imar planı büyükşehir meclisinde onaylandıktan sonra Yeşilöz’de Muz Lifinden iplik üreten tesisin özel bir firma tarafından hizmete açılacağını bildirdi.

Alanya Teleferik için 11 Ekim'de açılış töreni düzenleyeceklerini de belirten Yücel, halkı açılışa davet etti. Açılış törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MHP Genel başkan yardımcılarının katılması beklenirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin törene katılıp katılmayacağı kesinlik kazanmadı.

Meclisin son bölümünde Basına kapalı olarak yapılan görüşmede İskele meydanı için hazırlanan projenin sunumu yapıldı. Meclis üyelerinin önerilire alındı.