Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

O yarış 30 Eylül'de Alanya'da

12 Eylül 2017 Salı

Uluslararası Triathlon Yarışı 30 Eylül’de Alanya’da yapılacak. 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Triatlonu geri kazanmak için verdikleri mücadelede haklı bir sonuç aldıklarını söyledi ve tüm vatandaşları organizasyona davet etti.

Triatlon programı da açıklandı. 30 Eylül cumartesi günü yaş grubu kısa ve uzun mesafede gerçekleşecek yarışlar için kayıtlar başladı. Yarış güzergahı, Galip Dere Plajı’nda Yüzme, D-400 caddesinde Grand Kaptan Otel’e kadar bisiklet ve İskele Cad. – Müftüler Cad.- Hükümet Cad.- Belediye Önü koşu şeklinde yapılacak.

Program kapsamında 29 Eylül Cuma günü saat 12.00-17.00 arası Kültür Merkezi’nde Yarış paketlerinin dağıtımı ve kayıtlar yapılacak. Saat 19.00-20.00 arası organizasyonun makarna partisi, 30 Eylül Cumartesi günü Galip Dere Plajı’nda saat 08.00-08.30 arasında Yaş Grupları Kısa Mesafe ve Takım Triathlonu startı, saat 10.00-10.30 arasında Yaş Grubu uzun mesafe startı, saat 14.00 da Bitiş Alanında yarışların ödül töreni gerçekleşecek.

Triatlon daha önce federasyon tarafından yarış takviminde ekonomik gerekçelerle çıkartılınca Alanya Belediyesi masrafları kendisinin karşılayabileceğini belirtmiş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise güvenlikle ilgili herhangi bir sorun olmadığını, mali konuları bakanlık ve Alanya Belediyesi’nin üstlenebileceği belirterek iptal edilmemesi yönünde telkinde bulunmuştu.