Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

CHP delegesi şaşırttı!

12 Eylül 2017 Salı

CHP üyeleri delege seçimine ilgisiz kaldı. Bazı mahallelerde üyenin yüzde 10’u bile seçime katılmayınca aynı mahalle için ikinci kez sandık kuruldu.

CHP Alanya İlçe Teşkilatı’nda son dönemlerde en çok tartışılan konulardan biri demokrasi idi.  Demokratik sistemin işlemediği eleştirileri bir yana, demoktarik bir delege seçimi için kurulan sandığa dahi üyeler ilgisiz kaldı. 9 Eylül cumartesi günü başlayan delege seçimine şu ana kadar çok az üye ilgi gösterdi. Dün yapılan Şekerhane Mahallesi seçimi ise bugün yenilendi.

Şekerane Mahallesinde CHP’nin kayıtlı 350 üyesi olmasına karşın dün gerçekleşen delege seçimine sadece 23 üye katıldı. Üyelerin yüzde 10’u dahi seçime katılmayınca Şekarhane Mahallesi için bugün yeniden sandık kuruldu. Bugün telefonla aranan partililerin katılımı ile oy kullanan üye sayısı 35 oldu ve Şekerhane Mahallesi’nin delege seçimi yapılabildi. Öte yandan dün seçim yapılan bir diger mahalle Tosmur’da sadece 1 üye delege seçimi için sandığa gitti. Tosmur’da sandığa ilgi olmayınca delege yöneti kurulu tarafında saptandı.

Delege seçiminin tek liste ile yapılıyor olması sandığa ilgisizliğin başlıca nedeni olarak gösterilirken, bazı üyeleri seçimden haberdar edilmediği ileri sürüldü. CHP’de henüz delege seçimi aşamasında yaşanan ilgisizlik partinin Alanya’da geldiği durumun ifadesi olarak da yorumlandı.