Türel'den Çavuşoğlu yanıtı

18 Ağustos 2017 Cuma

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya temasları sırasında yeniden adaylığı ve DİB Mevlüt Çavuşoğlu ile arasının bozuk olduğuna ilişkin söylentileri yanıtladı.

Gedevet Yaylası'nda yaptığı basın toplantısında Türel, öncelikli olarak 2019 yılında aday olup olmayacağı yönündeki soruya yanıt verdi. Menderes Türel, aday olmak istediğini ancak kararın Antalya halkı ve Genel Başkan Erdoğan tarafından verileceğini söyledi. Türel, “aday olmayacağım yönünde yazılar gerçeği yansıtmıyor”dedi.

İlçe belediye Başkan adaylarının belirlenmesinde Büyükşehir Belediye başkanının rolüne ilişkin soruya da yanıt veren Menderes Türel "Büyükşehir belediye Başkanı Belirlendikten sonra ilçe adayları konusunda fikri sorulur" dedi.

"ÇAVUŞOĞLU İLE KAVGALI OLAMAYIZ"

Türel, 2019’da ilçe belediyelerinin kapatılacağı yönündeki söylentilerin ise gerçek olmadığını ifade etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile kavgalı oldukları yönündeki söylentilere dair de konuşan Türel "Antalya'ya hizmet etme amacında olan iki kişinin kavgalı olması düşünülemez" dedi. Türel şöyle konuştu: “Antalya hizmet etmek için çalışıyoruz. En güzel hizmeti vermekle mükellefiz. Sayın Bakanla güzel hizmetlerimiz oldu, olmaya devam edecek. Dedikodu söz konusu olabiliyor, bazen ben de duyuyorum bunları. Ama bizim hedefimiz tek. Biz bu kayığın içindeki tüm AKP’liler aynı amaca yönelik çalışırız. Kol kola hizmet ederiz. Bundan kimse bizi alıkoyamaz. Cenabı hak “Nifak adam öldürmekten kötüdür” diyor. AKP’yi muhalefet gücü ile yıkamayacaklarını düşününler nifak tohumları ile yıkabilir miyiz diye düşünüyors, buradan onlara ekmek çıkmaz.”

Alanya Ticaret ve sanayi odası seçimlerine taraf olduğu yönündeki eleştirile de yanıt veren Büyükşehir Belediye başkanı " Ticaret ve Sanayi odalarına siyaset girmesin diye yıllarca uğraşan birinin seçimlere karışması mümkün değil" dedi. Türel Alanya’da kimlerin aday olduğunu dahi bilmediğini iddia etti.