Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Artık hasta yakınları bankta uyumayacak

18 Ağustos 2017 Cuma

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından,  Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi batısında yapılacak olan Hasta Yakını Konaklama Evi’nin temeli atıldı. 

Sosyal tesis projesi olarak yapılan temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel daire başkanları ile birlikte katıldı. AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın da tören için ilçeye geldi.

Oba’da Alanya Belediyesi tarafından büyükşehir belediyesine 25 yıllığına tahsis edilen arazi üzerine inşaa edilecek tesisin temel atma töreninde konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sosyal belediyeciliğin ödemine değindi, “Bu tür hizmetleri yapmakta biz yerel yöneticiler büyük haz duyuyoruz” dedi.

Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu da “Ülkemiz şantiye gibi” diyerek başladığı konuşmasında Türkiye’nin bölgede yükselen bir değer olduğunu söyledi. Harputlu, “Ülkemiz insanları herşeyin en güzeline layık” dedi.

AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, DİB Mevlüt Çavuşoğlu’nun selamı ileterek başladığı konuşmasında, sosyal belediyecilik sosyal devlet anlayışının AK Parti hükümetinin temelini oluşturduğunu söyledi. Alanya’nın eğitim şehri olduğunu söyleyen Aydın, “Hayalim Cikcilli’ye ALKÜ kampüsünün yapıldığını görmektir” dedi.

Sinevizyon eşliğinde sosyal tesis projesinin anlatılmasından sonra kürsüye gelen BB Münderes Türel, Temmuz ayında Aysultan Kadınlar Plajı’nın açıldığını hatırlatarak “Her ay bir temel atma sözü vermiştik, allaha şükür gerçekleştiriyoruz” dedi.  Türel, hasta yakınları konuk evi olarak adlandırmak istediği tesisin önemine değindi.

Başkan Türel sözlerinin devamında 62 milyon lira bütçeyle yapılacak Alanya Katı Atık Tesisie katı atık tesisinin temelini önümüzdeki ay atacaklarını söyleyerek devam etti. Türel, çöpten elektrik üretme tesisinin imtiyaz iznini aldıklarını da söyledi. Türel’in gelişmeleri hakkında bilgi verdiği diğer iki proje ise Mahmutlar’a yapılacak  şehirlerarası otobüs terminali ve Alanyaspor Tesisleri oldu. Konuşmaların ardından Alanya Müftüsü’nün duası eşliğinde tesise beton döküldü.