Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

"Dostlarımızı Alanya'ya hizmet edenden seçtik"

17 Ağustos 2017 Perşembe

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 6. meslek komitesinin üyeleri ile toplantısında 4 yıllık çalışmalarını anlattı. Şahin, Dışişleri Bakanı ile yakınlığı hakkında yapılan FETÖ suçlaması konusunda  açıklama yaptı… 

Kahvaltılı istişare toplantısında üyelere hitap eden ALTSO Başkanı, son iki yılda Alanya ekonomisinde yaşanan sıkıntıları aşma adına bir çok çalışma yaptıklarına dikkat çekti. Alanya'nın farklı bir yapısının bulunduğunu, herkesin burada huzur içinde yaşadığını söyleyen Şahin, Türkiye'ye yönelik algının yıkılması gerektiğine vurgu yaptı. ALTSO'nun her soruna köprü olmak için gayret gösterdiğini anlatan Şahin, “Hiç bir kişi ve kurum ile kavga etmeden hizmet almaya çalıştık” dedi. Şahin, odanın bütçesinden tek kuruş harcamadan Alanya dayanışması ile bir çok projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti. ALTSO Başkanı, Güzelbağ Küçük Sanayi Sitesi’nin 2 ay içinde tahsisinin tamamlanacağı müjdesini de verdi. Mehmet Şahin, tarım, ticaret, inşaat ve turizmi bir birinden ayırmadan hizmet etme gayretinde olduklarını söyledi. 

Alanya'nın çok ortaklı şirketlerinin yaşamadığını ve bunun kişilerden kaynaklandığını kaydeden Şahin, ALİDAŞ konusuna değindi. ALTSO Başkanı, balıkçı barınağı ve Yat limanını değiştirilmesi için Bakan Çavuşoğlu’ndan destek sözü alındığını hatırlattı.

FETÖ davasında gözaltına alınmasına ilişkin de konuşan Şahin, "Ergenekon ve Balyoz gibi biz de kumpasa kurban gittik. Devletin yetkisini kötüye kullananlarla hukuk çerçevesinde hesaplaşacağız” dedi.

ALTSO Başkanı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yakınlığı konusunu da toplantıda gündeme getirdi. Şahin " Geçmişte Alanya dostu bakan ve genel başkan yardımcılarından hangisi Çavuşoğlu kadar hizmet etti. Biz şunun bunun yakınlığını  kullanarak  kimseye saygısızlık etmedik” dedi.