Alanya bir değerini daha kaybetti

05 Ağustos 2017 Cumartesi

Alanya'nın eski avukatlarından İlhan Postalcı 86 yaşında hayatını kaybetti.

Alanya’nın ilk ve yaşayan en eski avukatlarından İlhan Postalcı, yaşlılığa bağlı rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdi. Alanya’nın en eski avukatlarından, ilçe dışında üniversite okumanın zor olduğu yıllarda hukuk eğitimi alan sayılı avukattan biri olan İlhan Postalcı, 1960’lı yıllarda Alanya’da Türk-Alman Dostluk Derneği’nin kurulmasına da öncülük etmiş.

O FOTOĞRAF ŞİMDİ DAHA DEĞERLİ

Alanya’nın eski avukatlarından Mithat Tokuş ve Reşat Yalım’ın emekliliği sırasında Antalya’da çekilen fotoğrafta İlhan Postalcı, Eşref Açıkalın, Ali Dizdaroğlu gibi Alanya’nın eski ve değerli hukukçuları da bulunuyor.Alanyalı yazar-yorumcu Feyzi Açıkalın’ın arşivindeki bu fotoğraf ilçenin geçmişine ışık tutarken, değerlerin bir bir aramızdan ayrıldığını da haber veriyor.  

Avukat İlhan Postalcı'nın cenazesi Pazar günü Belediye Mezarlığı'nda öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Türktaş Mahallesi'ndeki aile kabristanına defnedilecek. KANAL A Televizyonu olarak kendisine allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.