Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Unişef, AHEP'teydi

17 Mayıs 2017 Çarşamba

beIN Gurme kanalında yayımlanan, oyuncu Kemal Uçar’ın sunduğu “Ünişef” programı, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ile çekim yaptı.

AHEP bahçesinde gerçekleşen çekimlerde yer alan Alanya HEP  Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Gökberk PINAR ve Buse YILMAZ, karavan mutfağında yemek ve tatlı hazırladılar. Öğrenci şefler Alanya`da uygun iklim koşulları nedeniyle yetişen avokado ve bölgede doğal olarak bulunan kuzu göbeği adıyla bilinen morel mantarı gibi yerel ürünleri kullanarak tarifler geliştirdiler.

Buse YILMAZ` ın hazırladığı Alanya Avokadosu ile yapılan çikolata topları tatlı tabağı ile Gökberk PINAR` ın morel mantarını kullandığı ana yemek tabakları hem sunumları hem de lezzetleriyle tam not aldı.

“Geleceğin şeflerini yetiştiriyoruz”

Üniversite öğrencileri ile gastronomi konulu röportajlar yapan Ünişef ekibi, sektör yöneticilerinin de programı ilgiyle takip ettiklerini belirtti. Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zelal POLAT “öğrencilerin hem teorik hem de pratik bilgilerle gelişmelerine yönelik eğitim verdiğimiz bölümümüzde Ünişef` i ağırlamaktan mutluluk duyduk. Geleceğin şefleri olma yolunda ilk adımlarını atan öğrencilerimize bu fırsatı sundukları için teşekkür ederiz” şeklinde görüşlerini paylaştı.