Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

ÖHEP'te Sanat Günü kutlandı

09 Mayıs 2017 Salı

Dünya 15 Nisan Dünya Sanat Günü olarak kabul edilen Leonardo Da Vinci’nin  doğum günü nedeniyle  ÖHEP okulları bir etkinlik düzenledi. 

ÖHEP'te Sanat Günü kutlandı

ÖHEP Okulları her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Sanat Günü'nü kutladı..Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden CEV Yönetim Kurulu Üyesi Bahri ERGÜN anısına düzenlenen şenlik vatandaşında ilgi odağı oldu. CEV ÖHEP Okulları tarafından Rıhtım Şelale önünde kutlanan Dünya Sanat Gününün amacını, sanatın her yaştan ve her ırktan,tüm toplum için önemini vurgulamak olduğunu bildiren okul idarecileri katılan herkese teşekkür etti. Okul idarecileri,Okul Aile Birliği üyeleri,veliler ve çok sayıda turistin de ilgi gösterdiği etkinlikte  öğrenciler çeşitli gösteriler sundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan ÖHEP Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni ve Sanatçı Meltem Gemalmayan,  "Doğaçlama yapılan bu sanat etkinliğinde amaç öğrencilerin ve yetişkinlerin kendilerini özgürce sanat yoluyla ifade etmelerini sağlamak ve sanatın verdiği hazla yaratıcılığı geliştirmek,kendini bulma becerisi kazandırarak yön kavramını belirleyebilmektir." dedi.