Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Levent Altun imza gününde

19 Nisan 2017 Çarşamba

Gazeteci-Yazar Levent Altun, üçüncü kitabı Özlem’e Mektup için Alanya'da söyleşi ve imza günü etkinliğine katıldı.

Yıldız - Gökhan Barutçu çiftinin işletmeciliğini yaptığı Balık Otel’deki söyleşide Alanyalı okuyucularına gazetecilik ve yazarlık hakkında bilgiler veren Levent Altun, “Gazetecilik yaşadığını hissettirmektir, yazarlık ise hissetmek” diye konuştu.

İkinci ayda ikinci baskı yapan son kitabının okurların beğenisini kazandığını söyleyen Altun, “Bu kitabın ilgi görmesinin en önemli nedeni, içinde gerçek hayat hikayelerinin olması. İnsana ve hayata dair yaşanmışlıkları, okuyucuyu da kitabın içine katarak anlatınca insanlar ilgi gösteriyor” diye konuştu.

Daha önce +18 ve Kaçış Noktası isimli iki kitabının olduğunu aktaran Altun, platonik bir aşk hikayesinin ön plana çıktığı Özlem’e Mektup adlı kitabında insanların deliliğe varan davranış ve kişilik analizleri ile toplum yaşamının ve insan ilişkilerinin tezatlıklarını irdelediğini anlattı. İnsan yaşamında aşkın ve umudun vazgeçilmezliğini okuyucuya gerçek hikayelerle sunduğunu kaydeden Altun, söyleşinin ardından okuyucularının sorularını yanıtladı ve kitaplarını imzaladı. Altun ayrıca etkinliği düzenleyen Balık Otel’in sahipleri Yıldız-Gökhan Barutçu çiftine teşekkür ettti.

ALANYA GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET

Levent Altun ayrıca Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek buradaki meslektaşları için de kitabını imzaladı. Altun, kendisini ağırlayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim’e de teşekkür etti.