Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

ATSO Başkanı, işsizliğe dikkat çekti

18 Nisan 2017 Salı

Antalya Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin, referadum sonrası ekonomiye ilişkin açıklama yaptı "en önemli sorun işsizlik" dedi.

Antalya Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin ve yönetim kurulu üyeleri  ALTSO yönetimini ziyaret etti. Öğle saatlerinde gerçekleşen ziyarette ATO Başkanı "Referandum sonuçları ekonomi açısından önemli bir sonuç getirmeyecektir” dedi. 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Doğu ilçelerinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odalarına yaptığı ziyaretler kapsamında Alanya’ya da geldi. Öğle saatlerinde gerçekleşen ziyarette Başkan Davut Çetin, Alanya  Ticaret Odası yönetimi ile değerlendirme yaptı. Çetin, “Oda başkanları ile ekonomi üzerine görüş alış-verişi yapmak için bir araya geldik” dedi. Çetin, referandum sonuçlarına ilişkin soruya “Sonucun ekonomiye artı ya da eksi bir katkısı olmayacaktır” diye yanıt verdi. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ise işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

AGC'DE BASIN TOPLANTISI YAPTI

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ilçeyi ziyareti sırasında Alanya basını ile de toplantı yaptı. Çetin, basın toplantısında bölge ekonomisi ve tanıtıma yönelik açıklamalarda bulundu. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Davut Çetin, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Türkiye Bisiklet Federasyonu eski Başkanı Emin Müftüoğlu ve Sabah gazetesi köşe yazarı Yavuz Donat Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ni  ziyaret etti. Öğle yemeğinin AGC'de yenmesinin ardından Dim, Şahin ve Çetin basın mensuplarının karşısına geçti. AGC Başkanı Dim ziyaretle ilgili yaptığı açıklamasında

ATSO Başkanı Davut Çetin ise, "Her bölgenin sorunları var. Bizim için önemli olan turizm. Antalya'nın bölge olarak hep beraber tanıtılması için karar aldık. Antalya şemsiyesi altında Antalya'yı tanıtacağız" dedi. İşsizlik konusunun büyük bir problem olduğunu ifade eden Çetin, son verilerde işsizlik oranın yüzde 13 seviyesine yükseldiğine işaret etti. Davut Çetin, Rusya, Ukrayna’da yaşanan gelişmeler, Avrupa Pazarı ile sıkıntıları değerlendirdikten sonra İran pazarının Türkiye'ye olan ilgisine de dikkat çekti.