Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Alanya'da ilk Z kütüphane açıldı

21 Ekim 2016 Cuma

Alanya’nın ilk  Z Kütüphanesi Atatürk İlköğretim Okulunda açıldı. Kütüphane Yaşar Holding’in yöneticisi Alanyalı Hasan Girenes adına, aile dostu Avukat Mehmet Gün tarafından yaptırıldı… 

Atatürk İlkokulu'nda mezun olduktan sonra İzmir’e giden ve meslek yaşamında hızla ilerleyerek Türkiye'nın gıda devleri arasından yer alan Yaşar Holding'in Tarım, Hayvancılık, Balıkçılık İcra Başkan Yardımcısı olan Hasan Girenes, hayatının en anlamlı hediyesini 5 yıl eğitim gördüğü okulda aldı.

Türkiye ve dünyada ünlü avukatlarından biri Mehmet Gün, dostlukları çok eskilere dayanan Hasan Girenes adına Atatürk Ortaokulu'na Zengin Kütüphane yaptırdı. Kısaca "Z Kütüphane" olarak adlandırılan Zengin Kütüphane'nin açılışı törenle yapıldı. Okul binasındaki kütüphanenin açılışına Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Hasan Girenes ve eşi Sema Girenes, avukat kızı İrem Girenes, kardeşi işadamı Hüseyin Girenes, eğitimci ağabeyi Mustafa Girenes ile babası hmet Girenes de katıldı. 

Alanya'ya kütüphaneden habersiz olarak geldiğini kaydeden Hasan Girenes’e mutluluğunu dile getirdiği konuşmasının sonunda kendisine ait olan bir sözün çerçevelenmiş tablosu hediye edildi.  Girenes duygulu anlar yaşadı. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Z Kütüphane'nin önemini anlatırken, Hasan Girenes'in kardeşi, Oba'ya Fen Lisesi de yaptıran Hüseyin Girenes, ailesine ve katılımcılara anlamlı güne tanıklık ettikleri için teşekkür etti.