Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Müdürler dikkat ! sıra sizde olabilir.

Selçuklu'nun Başkenti, Türkiye'de turizmin başkenti, denizi, kumu, güneşi, tarihi, doğası Büyük Alanya, kamu kurumu yöneticilerine dar gelmeye başladı. Başka şehirlere tayin olan müdürler beş yıl görev yaparken Alanya'ya gelenler iki yılı bile doldurmadan hemen kaçma yolunu tercih ediyor. O kadar çok iş yükünün altında ezilen müdürler dayanamayıp ”Alanya'yı ben mi kurtaracağım” diye soluğu başka şehirlerde alıyor....

Normal şartlarda Alanya'da beş yılı doldurmadan ayrılan müdürler için bu cümleleri kullanmak gerekirken, şimdi Alanya sokakları her müdür değişiminde "bu kimin yasal olmayan işine çomak sokmuş ? hangi BABA'nın işini yapmamış" soruları ile karşılıyoruz.

Sondan başlayacak olursak yaklaşık üç yıl önce ilçede kurulan Milli Emlak Müdürlüğünde görev yapan Ömer Ertüzün Uşak il müdürü olarak Tayin "sürgün" edildi. Peki Ertüzün neden gitti. Malum şehirde bulunan tüm hazine arazilerinin sorumluluğu kendisine ait, kim nerede nasıl hazine malına çökmüş, elinde liste tek tespit yapıyor, işgal edenlerden boşaltmasını ya da ecrimisil ödemesini istiyor. Dananın kuyruğunun koptuğu nokta ise Alanya'dan Manavgat'a giderken yol kenarında bulunan şirin güzel ama anayasasının pek geçerli olmadığı bir mahallemizde EĞİTİM alanı olarak ayrılan bölgenin işgaline karşı çıkması oldu. Eee sen görevini yaparsan kamunun haklarını korumaya çalışırsan sürgüne gidersin sana mı kaldı halkın menfaatini korumak?

Alanya'dan sürgünler tayinler bununla sınırlı değil tabi ki de.. Kaymakamlık Yazı İşler Müdürü Ferit Altürk, yaşadığı mahallenin nüfusu kadar nüfusa sahip Gazipaşa'ya önce geçici, ardından kalıcı sürgüne gitti. Sürgün listesinde yer bulan başka bir isim ise Tapu müdürü Çetin Özdemir oldu. Ancak Özdemir hukuksuz atamaya adliye koridorlarına taşıyınca görevine iade edildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yaşar Kürne de bir anda, kimse ne olduğunu anlayamadan kendisini Nüfus Müdürlüğü kimlik kaplama memurluğu görevinde buldu. Kürne için muhalefet dün ekadar AK Partili eleştirisi yapıyordu. Bir anda ne değişti, kimin isteğine karşı geldi ya da yaptı, kimse anlayamadı.

İlçede uzun süre görev yapan bir başka isim, Sosyal Hizmetler Müdürü Çetin Geyik’ti. Görev süresinde ilçede Kadın Sığınma Evi, Çocuk Evleri, Huzur Evi gibi önemli yatırımların yapılmasını sağlayan Geyik basit bir tartışmanın kurbanı oldu. Abiler babalar tarafından huzurevi güvenliği için alınan personel ve kurumun müdürü arasında yaşanan basit bir tartışma sonrası Geyik kendini Antalya da buldu.

Hafızaları biraz zorlayıp bir kaç sene geriye giderken yolumuz Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğüne de çıktı. 7 yılı aşkın süre vekaleten müdürlük görevini yürüten Umut Olgun süpriz bir kararla görevinden alındı, yerine mesai arkadaşı atandı. Olgun içinde çeşitli söylentiler dile getirilirken muhalefet bu görev değişikliği üzerinde bir çok açıklama yapmıştı. Emekli müfettiş babası AK Parti’den belediye başkan adayı olacağını bile bu makamda açıklamasına rağmen Umut Olgun'un muhalefet tarafından sahiplenilmesi işin içindeki bit yeniğine bir işaretti. Bunca atamadan sonra hıssadan hisse; sen amcanın "KULAĞINA KÜPE" olsun dediği  öğütleri dinlemezsen, sonuç böyle olur  pek tabi ki!

Kaymakam Erhan Özdemir'in sürgünü ise bir sinema filmi senaryosu olacak cinsten ancak olay yargıda olduğu için mahkeme sonucunu beklemenin daha yararlı olacağı kanaatindeyim