Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA
 • Suya zam yok

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2019 yılında Antalya’da su tarifelerinde artışa gidilmeyeceğini açıkladı. Antalya’nın halen Türkiye’nin en ucuz su tarifesini kullanan büyükşehirlerinden biri olduğunu belirten Türel, “Su Antalya’da bu kadar ucuz olmasına ve artan maliyetlere rağmen 2019 yılında su tarifelerinde hiç artış yapmadık. Bu müthiş bir başarıdır” dedi.

 • Doğu Türkistan için ortak çağrı

  Türk Eğitim Sen  Antalya 2 Nolu Şube yönetimi,Alanya Türk Ocakları yönetimini davet ederek Dünya ve ülke gündemini ve Türk Dünyasında yaşananları değerlendirdi. Türk Eğitim Sen ve Türk Ocak'larından  Doğu Türkistan için yapılan Çağrı da;Uygur Türklerinin yaşadığı Soykırımı ve olayın vahametini dile getirdiler.

  Doğu Türkistan’da yaşanan olaylar  , Ortadoğu Meselesi ve Türkmenler” konularında sohbet ederek fikir alışverişinde bulundular. Türk Ocakları Alanya Şube Başkanı Hasan Peker ve Türk Eğitim Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Burhan Ulu; Türk Milliyetçileri olarak, Çin devletini Doğu Türkistan'daki saldırılara son vermeye, Uygur toplumunun haklarını tanımaya,Doğu Türkistan'da ortaya çıkabilecek aşırıcı, selefi, radikal hareketlerin Uygur toplumuna ve Doğu Türkistan davasına zarar vermemesi için her kesimi dikkatli olmaya ve büyük Türk milletini her meşru zeminde Doğu Türkistan davasına sahip çıkmaya davet ediyoruz  açıklamasında bulundu.

 • 'Eski başkanlar göreve dönebilecek'

  Adaylık için görevinden ayrılan TOBB ve TESK başkan ve üyeleri, seçilemedikleri takdirde eski görevlerine dönebilecek

 • Taş Heykel Sempozyumu Sona Erdi

  Alanya'da bu yıl 15.’si düzenlenen Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu sona erdi.

 • Antalya'da 8 İlçede Kış Lastiği Aranmayacak

  Antalya kent merkezi ve 8 ilçede 1 Aralık 2018 ile 01 Nisan 2019 tarihleri arasında yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlarda kış lastiği aranmayacağı belirtildi.

 • Güzelleşmek isteyenlere özel meyve
  ">

  Türkiye'deki avokado üretiminin yüzde 70'ini karşılayan Alanya'da üretici kozmetik sanayisinde tercih edilen "reed" cinsi avokado da yetiştiriyor.

 • Vergi Harç ve Cezalara % 24 zam

  2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. Böylece pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları yeniden düzenlenecek.

 • Rusların tercihi Türkiye

  2018 yılının ilk 10 ayında Türkiye’yi 35 milyon 571 bin 419 yabancı ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sınır giriş çıkış istatistiklerine göre, Türkiye ilk 10 ayda geçtiğimiz yılın aynı dönemine yüzde 22,43 artışla 35 milyon 571 bin 419 yabancı ziyaretçiyi ağırladı

 • Belediye Tiyatrosuna iki ödül birden

  Alanya Belediye Tiyatrosu 2017-2018 sezonunda yine yeni ödüllerle buluştu. ‘Sırça Biblolar’ ve ‘Küçük Prens’ adlı oyunla Direklerarası Seyirci Ödülü’ne layık görülen Belediye Tiyatrosu başarıdan başarıya koşuyor.