Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Yine olmadı...Köprü de proje değişti

15 Eylül 2014 Pazartesi
Muhabir : Burak Gül
Demirtaş'ta zemin etüdü yapılan köprünün projesinde değişiklik kararı alındı.

Demirtaş'ta sık sık gündeme gelen,  merkez ile köyleri birbirine bağlayan köprü için yerel seçimler öncesinde proje hazırlanmış, İl Özel İdare'den onay alınmıştı. Yapım aşamasına gelen köprü 30 Mart yerel seçimlerinden sonra bir çok proje gibi bilinmezliğe sürüklendi.  Köprünün büyükşehre mi yoksa Alanya Belediyesi'ne mi ait olduğu tam netleşmedi ancak Alanya Belediyesi köprünün projesini hayata geçirmek için düğmeye basmıştı. Bölgede zemin etüdü çalışmaları sürerken konu Kanal A Haber'de ekranlara yansımıştı.
Demirtaş Halkı, köprünün yapımına başlanmasını beklerken gelen haberle üzüntü yaşadı. Alanya Belediyesi Projenin değiştirilmesi karar verdi. Daha önce hazırlanan projenin yapılmayacağı açıklandı. Hal böyle olunca  yeni projenin hazırlanması için bütçe ve zaman ihtiyacı ortaya çıktı. Yani köprünün yapımına başlanması 2014 yılı içerisinde muhtemel görünmüyor.
Demirtaş Eski Belediye Başkanı ve Mevcut Dönem Alanya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Aras, köprünün son durumu ile ilgili soruları yanıtladı. Aras, Alanya Belediyesi'nin çalışmalarını sürdürdüğünü ve proje tadilatının ardından şantiye çalışmasının başlatılacağını ifade etti.
Demirtaş'daki bir başka önemli proje ise "Av Köşkü" Demirtaş Belediyesi'ne tahsis edilmesinin ardından 2 yıl içerisinde yapılması gereken proje hayata geçirilemediği için  tahsis protokolü iptal oldu. Projenin hayata geçebilmesi için minimum 3 ay sürecek olan tahsis sürecinin yeniden başlaması ve takibinin yapılması gerekiyor.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile birlikte Valilikte görüşme yaptıklarını söyleyen eski başkan meclis üyesi Aras,  "Tekrar tahsis için başvuracağız, belediye başkanımız projeyi hayata geçirmeyi çok istiyor ancak, birimde çalışan memurların tahsis süresinde sıkı takip içerisinde olmaları gerekli" dedi.