Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Öğrenciler ders başı yaptı

15 Eylül 2014 Pazartesi
Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından törenler Alanya’nın yeni mahallelerinden biri Demirtaş’ta yapıldı. 

Öğrenciler ders başı yaptı
2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı sabah saat 09:00'da Anıt'a çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Alanya'da, 2 bin 996 öğretmen ve 60 bin öğrenci ders başı yaptı.Anıt Önündeki törenin ardından protokol heyeti Demirtaş'ta hayırsever Güleç Demirel'in ablası Nihal Demirel adına yaptırdığı Nihal Demirel Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı. Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'in yanı sıra Eski Milli Eğitim Müdürü İbrahim Köseoğlu'da törende yer aldı.Yapımı bu yıl tamamlanan okulun açılış töreninde ilk olarak Hacıkura İlköğretim Okulu Folklör ekibi gösteri yaptı. Ardından da öğrenciler tarafından şiirler okundu.
Açılış konuşmasını Okul Müdürü Zülküf Şimşek yaptı.Şimşek'in ardından kürsüye çıkan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, yeni yılın herkes için iyi geçmesi temennisinde bulundu. Er "İkili öğretimden tam gün öğretime geçtik, ancak kimsenin endişesi olmasın" dedi.
Kürsüye davet edilen Alanya Belediye Başkanı Adem murat Yücel ise, Hayırseverlere teşekkür etti. Yücel, "Okul yaptırmadaki hassasiyetin öğrencilere burs verme konusunda da artarak sürmesi gerekir, Devlet üniversitesi ve meslek liseleri ile çocuklar daha iyi eğitim alabilir" ifadelerini kullandı.
Son olarak kürsüye çıkan Kaymakam Erhan Özdemir ise bilginin çok önemli olduğunu, bilgiyi elde tutmak için daha fazla gayret gösterilmesi gerektiğini söyledi. Özdemir, "Biz bilgi konusunda maalesef yeterli düzeyde değiliz" dedi.Konuşmaların ardından okulun yapımında katkıda bulunan Kaymakam Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Meclis Üyesi Mustafa Aras ve okulun yapımını sağlayan hayırseverler Güleç Demirel ile Nihal Demirel'in yanı sıra önceki binasında başarılı olan öğrencilere plaket takdim edildi.
Törenin sonundan protokol heyeti açılış kurdelesini birlikte kesti.