Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

1 milyon tl katkı masaya yatırıldı

02 Eylül 2014 Salı
ALTİD Başkanı Burhan Sili, turizm dernekleriyle yapılan istişare neticesinde Alanyaspor’a yapılacak katkının 1 milyon lira olacağını söyledi.

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’ni ziyaret etti. Tüm turizm derneklerinin de katıldığı görüşmede ALTİD Başkanı Burhan Sili, Alanyaspor’a yapılacak katkının 1 milyon TL civarında olacağını ifada etti.

Görüşmede Alanyaspor Kulüp Başkanı Çavuşoğlu ise “ALTİD yönetimi, Alanya için gece ve gündüz çalışan insanlardan oluşuyor. Ekibimizle birlikte Alanya için ortak hedefler doğrultusunda çalışma yapıyoruz” dedi. 

Sili, bölge belirlenen 1 milyon liralık katkının oluşması için iki teknik unsuru hallettikten sonra parayı toplayacaklarını söyledi. Sili, “ Alanyaspor için toplanacak rakam tahminen 1 milyon TL civarında olacaktır. Bu rakamı eksiğiyle fazlasıyla hiçbir koşula bağlamaksızın bugüne kadar tanıtıma yaptığı ve yapacağı katkılar adına Alanyaspor’a vereceğimizi müjdelemek istiyorum” dedi.Sili açıklamasında Büyükşehir Yasası ile Alanya’nın Okurcalar’dan Demirtaş’a kadar tek bir belediye ile yönetilme noktasına geldiğini de söyledi. Başkan Sili, “Bu sebeple ALTİD Yönetim Kurulu toplantılarını bölge turizm dernek başkanlarıyla birlikte yapma kararı aldık. Bundan sonra birlikte hareket edeceğiz. Sonraki seçimlerde de bu durumu resmi hale getireceğiz. Böylesine önemli bir yapılanma da Alanya için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.