Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Çavuşoğlu'ndan pasaport yorumu

02 Eylül 2014 Salı
Muhabir : Burak Gül
Çavuşoğlu, Turizmci iş adamlarına ayrı pasaport  ve yeni paket tur düzenlemelerinin yerinde hatta gecikmiş bir karar olduğunu vurguladı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, turizmciyi yakından ilgilendiren düzenlemelerle ilgili açıklama yaptı. Çavuşoğlu, Turizmci iş adamlarına ayrı pasaport  ve yeni paket tur düzenlemelerinin yerinde hatta gecikmiş bir karar olduğunu vurguladı.
TÜRSAB Alanya BYK bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, Turizm Bakanlığı tarafından yapılması düşünülen yenilikleri yorumladı. Çavuşoğlu, öncelikli olarak ülke genelinde satılan paket turlarla ilgili düzenlemeye dikkat çekerek, "Çok yerinde bir uygulama oldu.  Zira turizmde de ürün satışı yapılıyor. Dolayısı ile turu alan kişinin vazgeçme özgürlüğü olabilmeli. " dedi.
Yine Turizm bakanlığının tasarısında yer alan "Turizmci İş Adamlarına" ayrıcalıklı pasaport verilmesi konusunu da yorumlayan Çavuşoğlu, "30 yıl gecikmiş bir uygulama. sonuçta turizmci iş adamı da ihracat yapıyor. ülkeye döviz sokuyor ve sık sık seyahat ediyor. 30 yıl sonra da olsa bu uygulamanın başlaması herkesi sevindirir"