Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

'Sorunları tek tek çözeceğiz'

16 Kasım 2018 Cuma

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, Asat Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tuncer ve ASAT Alanya Şube Müdürü; Alanya’nın Doğu Bölgesindeki muhtarlarla bir araya gelerek, sorun ve talepleri dinlediler. 

Alanya’nın doğu bölgesinin muhtarları ile düzenlenen toplantı ile mahallelerin su ve alt yapı sorunları masaya yatırıldı. Demirtaş Mahallesi’nde bulunan Susa Beach’te yapılan toplantıya AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, Asat Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tuncer, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Şube Müdürü İlyas Şirin, Asat Alanya Şube Müdürü Mehmet Oral ile Alanya’nın Doğu Bölgesi Mahalle Muhtarları katıldılar.
Toplantıda mahallelerde yaşanan su ve altyapı sorunları masaya yatırıldı. Başkan Mustafa Toklu ve ASAT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tuncer muhtarların taleplerini dinleyerek notlar tuttular ve sorunların çözümü noktasında istişarelerde bulundular. 
Toplantıda muhtarlara seslenen Başkan Mustafa Toklu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından bahsetti. Başkan Toklu, su ve alt yapı konusunda Alanya’nın adeta çağ atladığını belirterek, “Büyükşehir Yasası ile birlikte Alanya su ve alt yapı konusunda büyük bir ilerleme gösterdi. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in çabaları sonucu deniz kıyısından Toroslara kadar su ile alakalı sorunumuz neredeyse kalmadı. Asat gibi iyi çalışan bir kurumumuz var. Her türlü soruna anında müdahale edebiliyorlar. Antalya’dan buraya hizmet mi gelir diyenler Asat’ın hizmetleri karşısında sustular.” dedi.
Sorunlar ve eksikler de olduğunu belirten Başkan Toklu, “İlla ki eksik olduğumuz konular var. Ancak bunları da hep birlikte istişare ederek çözeceğiz. Bugün eksik olduğumuz konuları bazı sorunları dinleyeceğiz ve bu sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturacağız.” şeklinde konuştu.
Asat Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tuncer ise “Alanya’nın yıllardır kangren haline gelen içme suyu ve altyapı sorunlarını çözmekte kararlıyız. Dört buçuk yıl da Alanya’nın 102 mahallesine yaklaşık 200 milyon Liralık yatırım yaptık. İçme suyu ve kanalizasyon sorunlarını büyük ölçüde çözdük. Takdir edersiniz ki yıllardır çözüme kavuşturulamayan birçok sorun var. Biz bunları biliyoruz ve belirlediğimiz takvim dahilinde bunları tek tek çözeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz.”
Toplantının son bölümünde ise söz alan muhtarlar Asat’ın mahallerine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Talep ve isteklerini Başkan Toklu ve Tuncer’e ilettiler.