Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Soylu davranış

06 Ağustos 2018 Pazartesi

Şehit Abdullah Ümit Sercan’ın ailesi tarafından icraya verilen eşi Özay Sercan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yardım geldi.

Abdullah Ümit Sercan'ın şehadete ermesinin ardından kendisine verilen 160 bin TL'lik tazminatın bir bölümü, Mardin-Midyat'taki polis memurlarının hatası sonucu şehidin anne ve babası yerine Özay Sercan’a verildi. Şehit eşi İngilizce öğretmeni Özay Sercan, ödenen tazminatta yanlışlık olduğu beyan ederek paranın bir kısmının geri istendiğini ve  icralık olduğunu bildirmişti. Özay Sercan" Eşim şehit olduktan sonra İçişleri Bakanlığı'nın bize verdiği bir maddi tazminat vardı. O zaman yatan parayla, eriyip gitmesin diye oğluma ev aldım. 3 yaşında bir oğlum var. Oğlum babası şehit düştüğünde 2 aylıktı. Eşimin şehit düşmesinden 2 sene sonra bana o paranın yaklaşık 23 bin TL'sinin bize ait olmadığı söylendi ve anne ve babaya geri verilmek üzere geri istendi. Ben de kendilerine elimde nakit para olmadığını, parayı ödeyecek durumum olmadığını söyledim. O zaman mal varlığıma el konulacağı söylendi" dedi.

Şehit eşinin yaşadığı mağduriyetten haberdar olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu harekete geçti. Bakan'ın Özay Özcan'ı arayarak yanlışlığın düzeltileceğini, 23 bin lirayı anne ve babaya vererek kendisi hakkındaki icra takibinin de sona erdirileceğini söylediği öğrenildi.