Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Şahin: Desteğinizi ve Dostluğunuzu İstiyorum

15 Eylül 2017 Cuma

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, 1 Ekim'de gerçekleştirilecek oda seçimleri öncesi adaylığını törenle açıkladı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e yönelik FETÖ/PDY kumpasını belgeleyen takipsizlik kararını vermesinin ardından Şahin, adaylığını kalabalık bir ticaret erbabı huzurunda açıkladı. Kumpas sonucu açılan davanın sona ermesiyle aklanarak yoluna resmen devam edecek olan Şahin, "Hizmete devam etmek için sizlerden destek istiyorum" dedi.  Şahin, kendisine destek verenleri Kültür Merkezi'nin kapısında karşıladı. Törene Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ağabeyi işadamı Ahmet Çavuşoğlu ve kardeşi Aydın Çavuşoğlu, meslek odası başkanları AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Mustafa Toklu ve esnaf katıldı. Şahin döneminde ALTSO'nun bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerin yer aldığı sunum katılımcılarla izletildi. Bugün çok mutluyum diyen Şahin İşadamları, ticaret erbapları burada bizi yalnız bırakmadı. Biz bunları yaptık ama talihsizlikler de oldu" diye konuştu.

'RUS KRİZİNİ BAKANIMIZIN DESTEĞİYLE BİLDİK'

Şahin, sık sık alkışlarla kesilen açıklamasına şu sözlerle devam etti: "2015'de Rusya krizi oldu. 2016'da Suriye sınırında düşen uçak Alanya'nın üzerine düştü. Burada yaşayan Ruslar, olayları televizyonlardan izleyebiliyordu. Kara propaganda yapılıyordu. Bu olumsuz algıyı aşmak için Alanya 'da yaşayan Ruslarla hemen bir kahvaltı organize ettik. Bu toplantıya Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Kendisi iki önemli toplantısını iptal etti ve buradan dünyaya mesaj verdi. Ama rakip ülkeler yine boş durmadı. Alanya'yı Suriye sınırında gibi göstermeye çalıştılar. Alanya'da yaşayan yabancıları kahvaltıda bir araya getirdik. Bakan Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'u Alanya'ya getirdi. Bana 'Alanya'nın yarısını satsalar bu kadar reklam yapılamazdı' dediler. Paris'te yapılan Dünya Rus Medya Konseyi Toplantısı'nı Alanya'da yaptık. Bunun yanında belediyelere gittik. İlan, reklam, tabela, harçlarla ilgili taleplerde bulunduk. Belediyeler ciddi indirimler yaptı ve yapmaya da devam edeceklerine inanıyorum. Alanya'da Alışveriş Var Projesi'ni yaptık. Amacımız hem yerel işletmelerden alışveriş yapılması hem de halkın alışveriş yapması. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) vardı. Ben, ‘Sayın Bakanım, devlet üniversitesini de başarırsınız’ dedim. Alanya sokakları artık cıvıl cıvıl, her yer öğrenci doldu. Hedefimiz 60 bin öğrenciye ulaşmak.

'ALTSO TURİZM MYO'YU ALANYA İÇİN BİTİRDİK'

Ara eleman sorunu vardı. Meslek Yüksekokulu'nu Alanya dayanışmasıyla yaptık. İnşallah Sayın Çavuşoğlu'nun da katılımıyla burayı açacağız. Yabancıların ikamet alması için Göç İdaresi kurulmuştu. Alanya'ya Göç İdaresi kuruldu ama yetersizdi. Birkaç hafta içerisinde Göç İdaresi'ni Atatürk Evi yanındaki müstakil binasına taşıyacağız. İnşallah uygun personel takviyesini de yapacağız. Tapu'da sıkıntı oldu. Tapu'ya geçici personel verdik. Oradaki sıkıntıyı bir nebze hafiflettik. Kadın ve genç girişimcilere destek verdik. İnşallah bin kadın ve genç girişimciye sertifika vereceğiz. Devlet bu girişimcilere 50 bin TL destek verecek.

'ALANYA'YA MARKA OTELLER KAZANDIRACAĞIZ'

Sağlık, spor ve alternatif turizm var. Sağlık turizmi için gelen turist 6 kat fazla harcıyor. Turist profilini de yükseltmemiz lazım ki şehre katma değer sağlansın. Antalya'da G-20 Zirvesi yapıldı. Bunu neden Alanya'da yapmadık. Sayın Çavuşoğlu da bunu çok istiyordu. Alanya'da marka otel yoktu. Alanya'ya marka otelleri getireceğiz. Size söz veriyorum"dedi.