Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Kurnaz’a seyirciden tam not

03 Kasım 2015 Salı

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), yeni oyunu Kurnaz’ın prömiyerini gerçekleştirdi.  Beden dili ve mim teknikleri kullanılarak sahnelenen oyun büyük beğeni topladı.

 

Kurnaz’a seyirciden tam not

 

2015-2016 sezonuna 15 Ekim’de “Tarla Kuşuydu Juliet” adlı oyunuyla merhaba diyen ABT, sezonun ikinci yeni oyunu “Kurnaz”ın prömiyerini yaptı. ABT sahnesinde gerçekleşen gösterime Antalyalı tiyatro severlerin ilgisi yoğun oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu tarafından sahneye koyulan ilk fars tiyatro eseri olma özelliğini de taşıyan “Kurnaz” beden dili ve mim teknikleri kullanılarak yapılan anlatımıyla ilgi çekti. Oyun ve ABT oyuncularının performansı büyük beğeni topladı.

KURNAZ AVUKATIN HİKAYESİ

Anonim bir Fransız eseri olan ve 1457 yılında yazılan “Kurnaz” ın yönetmenliğini, Hollywood yıldızlarının da hocalığını yapan Bulgar sanatçı Alexander Iliev yapıyor. Oyunda dürüstlük kelimesinin anlamını dahi bilmeyen Pierre Patelin adındaki bir avukatın hikâyesi sahneye taşınıyor. Üçkâğıtçılık yaparak yaşamaya alışmış olan Pierre Patelin’in işleri uzun zamandır kötü gitmekte ve para kaynakları her geçen gün tükenmektedir. Tüm bu kötü gidişata rağmen bildiği yoldan kesinlikle şaşmayan ve sürekli insanları kandırarak geçimini sağlamaya çalışan avukatın karşısına bir gün dişli bir rakip çıkar.