Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Hastaneyi yapan firma kayyuma devroldu

09 Eylül 2015 Çarşamba

 Alanya Bölge Hastanesi inşaatının yapımını üstlenen Kazova firmasının açtığı hasımsız iflasın ertelemesi talebiyle ilgili davada karar verildi. Kazova firması kayyuma devredildi.

2013 yılında yapımına başlanan 2015 yılı Eylül ayında tamamlanması taahüt edilen Alanya Bölge Hastanesi’nin yapımını üstlenen Kazova firmasının açtığı iflasın ertelenmesi davası sona erdi. Firmasın kayyuma devredilmesi onaylandı ve kayyum atandı. Alınan kararda, şirketin  yönetim organlarının her türlü karar ve işlemlerinin kayyum heyetinin onayına bağlı kılınması, şirket faaliyetleri gelir ve giderleri ile aktif ve pasif durumlarına ilişkin geçici raporların kayyum tarafından mahkemeye sunulmasına karar verildi. Şirketle ilgili her türlü kararın kayyum tarafından alınacağı ilan edildi.

Kazova firmasının iflas erteleme talebiyle gündeme gelen gelişmenin Alanya Bölge Hastanesi inşaatını nasıl etkileyeceği de merak konusu oldu. AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kayyum şirketin yönetimini aldı. Kayyum firmanın iflası anlamına gelmiyor. Alacakları ile borçları birbirini karşılıyor. Zaten hastaneden alacağı olan varsa bunu belgelediği taktirde devlet bunu ödüyor. Bundan sonrasi süreçte inşaat kayyumun dönetiminde yapılacak.”